رازهایی درباره ماشین ظرفشویی که فروشنده ها نمی خواهند شما بدانید!

1981
کدام ماشین ظرفشویی مناسب ماست ؟ - بریم خرید
کدام ماشین ظرفشویی بهتر است؟ - بریم خرید

ظرفشویی رومیزی بهتره یا ایستاده ؟

قطعا شما از هر خانمی که بپرسید به ظرف شستن علاقه دارد یا خیر، می گوید خیر! هیچکس از ساعت ها پای سینک ماندن و ظرف شستن خوشش نمی آید، حتی من به عنوان یک خانم شاغل که ساعت ها در حال کار کردن هستم معتقدم که به جای تایمی که قرار است پای ظرفشویی بگذرانیم و برای ظرف شستن هدر دهیم، می توانیم ظرف ها را در ماشین ظرفشویی بچینیم و به بقیه کارهایمان برسیم. قطعا کسانی که شاغل هستند دغدغه بیشتری برای شستن ظروف دارند اما خانم های خانه دار هم به ماشین ظرفشویی علاقه دارند! پس اگر همسرتان خانه دار است فکر نکنید نیازی به ظرفشویی ندارد و خودش می تواند این کار را انجام دهد. قطعا خانم های خانه دار، تایمی برای غذا درست کردن و بچه داری و رسیدگی به سایر امور منزل لازم دارند و لازم است که حجم کارشان را کم کنند. اما با توجه به مدل های متنوعی که در بازار موجود است به نظر شما بهترین ماشین ظرفشویی کدام است؟ یا اصلا ظرفشویی رومیزی یا ایستاده ؟ کدام را انتخاب کنیم؟ من در این مقاله از بریم خرید سعی کردم به بررسی این موضوع بپردازم و پس از تحقیقاتی که انجام دادم، اطلاعاتی که کسب کردم را در اختیار شما بگذارم شاید به کارتان بیاید و بتوانید از آن ها استفاده کنید. پس با من همراه باشید تا باهم بررسی کنیم که کدام ماشین ظرفشویی بهتر است چون فروشنده ها معمولا بر اساس چیزی که در مغازه خود موجود دارند و یا روی دستشان مانده نظر می دهند و شما را راهنمایی می کنند.

کدام ماشین ظرفشویی بهتر است؟ ظرفشویی رومیزی یا ایستاده ؟

ماشین ظرفشویی رومیزی و ایستاده دو مدل کاملا متفاوت هستند که به نظر من نمی توان باهم مقایسه کرد و شما باید ببینید به کدام بیشتر نیاز دارید و بر اساس شرایط و نیازی که دارید بهترین مدل را انتخاب کنید در ادامه چند مورد را ذکر می کنم که شاید تا به حال توجه زیادی به آن نداشتید.

ماشین ظرفشویی ایستاده بخریم یا رومیزی ؟ - بریم خرید
ماشین ظرفشویی ایستاده بخریم یا رومیزی ؟ – بریم خرید
  • تعداد افراد خانواده

همانطور که می دانید ماشین ظرفشویی رومیزی در ابعاد کوچکی با گنجایش کمتری تولید می شود. پس اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد است بهتر است از ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله استفاده کنید. ماشین ظرفشویی رومیزی معمولا به صورت ۶ نفره و ۸ نفره و در موارد کمتر رایج به صورت ۱۲ و ۱۴ نفره تولید می شود و ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله به صورت ۱۲ نفره و حتی بیشتر تولید می شود اما ابعاد و گنجایش ظرفشویی رومیزی کمتر از ماشین ظرفشویی ایستاده است به همین دلیل ممکن است امکان قرار دادن قابلمه های بزرگ و… در آن وجود نداشته باشد.

اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد باشد، بهتر است از ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله استفاده کنید تا بتوانید ظروف را به صورت کامل در آن بچینید و برای هر بار ظرف شستن لازم نباشد چندین بار از ظرفشویی استفاده کنید و طی چند مرحله ظروف را بشویید.

  • میزان رفت و آمد و مهمانی دادن

یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت کنید، میزان رفت و آمد و مهمانی دادن شماست. یکی از دلایلی که مردم به دنبال ماشین ظرفشویی هستند، همین مهمانی هاست. معمولا خانم ها، در مهمانی ها برای شستن ظرف هایی که کثیف می شود، خیلی اذیت می شوند و دوست دارند که بیشتر در کنار مهمان ها باشند، اما شستن ظرف ها وقت آن ها را می گیرد و نمی توانند آنقدر که باید در کنار مهمان ها باشند. اگر میزان رفت و آمد و مهمانی های شما زیاد باشد، بهتر است از ماشین ظرفشویی ایستاده استفاده کنید تا بتوانید تمام ظروف را در آن قرار دهید و نیازی نباشد چند بار ظرف ها را بشویید. ماشین ظرفشویی رومیزی برای شستشوی روزمره شما مناسب است.

خرید ماشین ظرفشویی رومیزی یا توکار ؟ - بریم خرید
بهترین ماشین ظرفشویی کدام است – بریم خرید
  • مصرف خانگی یا صنعتی

اگر برای کافه یا رستوران و… ماشین ظرفشویی نیاز دارید چون تعداد ظروفی که می خواهید شستشو دهید زیاد است و ممکن است قابلمه های بزرگ و… داشته باشید، بهتر است از ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله استفاده کنید. ظرفشویی های رومیزی برای مصارف خانگی و افرادی که جمعیت کمی دارند مناسب تر است.

  • متراژ آشپزخانه

علاوه بر اینکه شما باید بر اساس تعداد اعضای خانواده برای خرید ماشین ظرفشویی تصمیم بگیرید، بهتر است به متراژ آشپزخانه و فضایی که در اختیار دارید هم دقت کنید. اگر متراژ آشپزخانه شما کم است و فضای کافی ندارید می توانید از ماشین ظرفشویی رومیزی استفاده کنید اما اگر متراژ آشپزخانه شما بزرگ است و فضای کافی در اختیار دارید می توانید از ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله یا حتی توکار استفاده کنید.

  • مستاجر یا صاحبخانه بودن!

اگر مستاجر هستید و هر سال می خواهید جابجا شوید و نقل مکان کنید، بهتر است از ماشین ظرفشویی استفاده کنید که حمل و نقل آن ساده تر باشد و نصب آن آسان باشد.

  • بودجه موردنظرتان برای خرید ماشین ظرفشویی

آخرین موردی که باید برای همه مهم است قیمت ماشین ظرفشویی است. حتما شما هم بر اساس بودجه ای که دارید به دنبال ماشین ظرفشویی می گردید. حتی برخی از افراد به دلیل بودجه کمی که دارند و قیمت ماشین ظرفشویی رومیزی که مناسب تر است، به دلیل محدودیت بودجه به دنبال ماشین ظرفشویی رومیزی می گردند در صورتی که در واقع ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله نیاز دارند، اگر شما هم به دنبال یک ماشین ظرفشویی ارزان و باکیفیت هستید، من به شما وب سایت بریم خرید را پیشنهاد می کنم. بریم خرید یک مرجع مقایسه قیمت است که قیمت تمام محصولات را در فروشگاه های اینترنتی مختلف بررسی می کند و به شما ارزان ترین فروشنده های معتبر را پیشنهاد می کند. اکثر اوقات کسانی که به دنبال یک محصول ارزان بودند و به دلیل بالا بودن قیمت محصولی موردنظرشان نتوانستند مدل دلخواهشان را خریداری کنند، با مراجعه به بریم خرید توانستند محصول دلخواه را با قیمتی مناسب پیدا کنند و خرید خود را انجام دهند. پس توصیه میکنم قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید حتما یک سر به بریم‌ خرید بزنید و لیست قیمت ماشین ظرفشویی را مشاهده کنید تا شگفت زده شوید!

من در یک مقاله هم به صورت کامل درباره این موضوع که کدام ماشین ظرفشویی بهتر است صحبت کردم و به معرفی بهترین مارک ماشین ظرفشویی پرداختم اگر دوست داشتید می توانید این مقاله را هم بخوانید.