بریم خرید مرجع معرفی و مقایسه قیمت، محصولات و فروشگاه‌ھای اینترنتی

بریم خرید
خرید و قیمت روغن موتور

No Product

محصولی وجود ندارد!

لیست قیمت روغن موتور ماشین

هر موتور برای کارکرد درست به روغن نیاز دارد. در واقع، روغن برای موتور یک عنصر حیاتیست روغن موتور خودرو هم همینطور است و به عنوان یک روان‌ کننده برای موتور ماشین به کار می رود. روغن‌کاری صحیح موتور ماشین باعث افزایش طول عمر ماشین و عملکرد بهتر موتور خودرو می شود. شما با روغن کاری موتور خودرو، یک سطح لغزنده بر روی اجزای موتور ایجاد می کنید که اصطکاک و سایش قطعات را از بین می برد و کمتر می کند بنابراین عملکرد موتور و عمر مفید آن بیشتر خواهد شد. همچنین روغن موتور گرما را هم منتقل می کند، این ماده پس از بازگشت به مخزن روغن و قبل از اینکه دوباره به موتور برگردانده شود توسط هوای خارجی که بر روی سطح مخزن حرکت می‌کند، خنک می‌ شود و با حرکت روغن به دور موتور، گرمای بیشتری جذب و دفع می‌شود.

تمامی روغن موتورها از روغن معمولی گرفته تا مصنوعی و نیمه مصنوعی، مجهز به مواد افزودنی مانند ضد اصطکاک و پاک‌کننده هستند که این مواد افزودنی از تجمع رسوبات جلوگیری کرده و به بهبود کارایی و عملکرد محصول کمک می‌ کنند. همچنین در پراکنده کردن رسوبات کوچک و بزرگ کربنی و غیرکربنی کارساز هستند و از تشکیل لجن نیز جلوگیری می‌ کنند.

اما اگر روغن‌کاری مداوم نباشد به مرور زمان عملکرد خودروی شما مختل شده و موتور ماشین شما به خوبی کار نمی کند چون روغن کاری نکردن باعث سایش اجزای داخلی، تولید ذرات میکروسکوپی و در نهایت گرم شدن نامطلوب موتور خواهد شد.

چه زمانی روغن خودرو را تعویض کنیم؟

رنگ روغن اگر از طلایی و شفاف به سیاه و مات تغییر کند یعنی زمان تعویض آن رسیده ، طول عمر هر روغن موتور و همچنین مسافت پیموده شده توسط خودرو، یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده زمان درست تعویض روغن است.

انواع روغن موتور

روغن موتور بر اساس منبعی که محصول از آن ساخته شده‌ به سه نوع تقسیم می شود:

 •  روغن موتور معدنی یا معمولی که از منابع معدنی و غیر مصنوعی تولید می‌ شود.
 • روغن موتور نیمه مصنوعی دارای افزودنی‌ هایی است که عملکرد روغن را بهبود بخشیده و فواید زیادی برای موتور خودرو دارد.
 • روغن موتور مصنوعی بسیار سریع‌تر از روغن‌های معمولی عمل می کند و تأثیر چشمگیری در کاهش سایش قطعات موتور دارد.

علاوه بر نوع روغن و عناصر موجود در آن، پارامترهای مختلفی از جمله ویسکوزیته وجود دارد، که روی ظرف و بسته‌بندی روغن علامت گذاری می‌شود. به طور کلی برای انتخاب روغن مناسب، باید به دفترچه راهنمای وسیله نقلیه خود مراجعه کرده و یا از یک متخصص با تجربه مشاوره بگیرید.

مزایای استفاده از روغن موتور

 1. حفظ سلامت موتور خودرو؛ استفاده از روغن موتور مناسب به صورت مداوم می تواند از خرابی موتور و خودروی شما جلوگیری کند. 
 2. افزایش طول عمر وسیله نقلیه؛ روغن با کاهش اصطکاک و تمیز نگه داشتن قطعات، از گرفتگی و اختلال در موتور جلوگیری می‌کند و طول عمر آن ها را افزایش می دهد.
 3. تضمین عملکرد درست موتور؛ موتور روغن‌ کاری شده بهتر کار می‌ کند. روغن نقش یک روان‌ کننده قوی در خودرو دارد و عملکرد آن را بهتر می کند.
 4. کاهش مصرف سوخت و انتشار آلودگی ؛ یکی از مزایای استفاده از این محصول در موتور خودرو، کمک به مصرف بهینه سوخت و کاهش هزینه‌ هاست. این موضوع همچنین به حفظ منابع طبیعی و پایداری محیط زیست کمک می‌کند. در ضمن جلوگیری از آلودگی هوا یکی دیگر از نتایج استفاده از روغن موتور است.
 5. روغن این اصطکاک را کاهش داده و به این ترتیب از هرگونه آسیب به موتور جلوگیری می‌کند.
 6. در یک خودرو اصطکاک بین قطعات مکانیکی، باعث بالا رفتن دمای موتور می‌شود. فرآیند روغن‌کاری به آزاد شدن گرما و خنک‌ شدن قسمت‌ های خاصی از موتور و همچنین جلوگیری از آسیب رسیدن و اختلال در عملکرد آن کمک می‌ کند
 7. قدرت تمیز کنندگی روغن موتور بسیار بالاست. رسوبات خیلی ریزی که در موتور جمع شده و روی هم انباشته شدند و همچنین گرد و غبار موجود در تجهیزات و قطعات موتور با کمک روغن موتور از بین می رود
 8. محافظت در برابر خوردگی؛ احتراق سوخت باعث تولید اسید خورنده‌ای می‌شود که می‌تواند به قطعات فلزی موتور آسیب برساند. با افزودنی هایی که به روغن موتورهای مدرن اضافه می‌شود، خوردگی تا حد ممکن به تأخیر می‌افتد. با این وجود، با گذشت زمان و در تماس با اکسیژن، روغن موتور ممکن است اکسید شده و دیگر نتواند نقش بازدارنده را ایفا کند. به همین دلیل این محصول باید مرتباً تعویض شود
 9. روغن موتور برای آب بندی موتور و پیستون و سیلندر نیز استفاده می شود

قیمت روغن موتور

روغن موتورها ویژگی های مختلفی دارند، برای هر خودرو باید از روغن موتور خاصی استفاده کنید، بنابراین قیمت روغن موتور بر اساس نوع خودروی شما و برندی که خریداری می کنید تغییر می کند. شما می توانید برند یا مدل موردنظر روغن موتور را در بریم خرید جستجو کنید و با کلیک روی محصول موردنظرتان، لیست قیمت روغن موتور را در فروشگاه های اینترنتی مختلف مشاهده کنید. بریم خرید یک مرجع مقایسه قیمت است که لیست قیمت هر محصول را در اختیار شما می گذارد تا بتوانید خریدی مقرون به صرفه از فروشگاهی معتبر داشته باشید.