بریم خرید مرجع معرفی و مقایسه قیمت، محصولات و فروشگاه‌ھای اینترنتی

بریم خرید
محصولی وجود ندارد!

نکات خرید پکیج و آبگرمکن

اگر شما هم بین خرید آبگرمکن و پکیج مردد هستید و نمی دانید کدام یک را انتخاب کنید، در ادامه این مقاله با تیم تولید محتوای بریم خرید همراه باشید، تا با تفاوت آب گرمکن و پکیج و شباهت های آن آشنا شوید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین برندهای مختلفی مانند ایران رادیاتور‏، بوتان، ایران شرق، کاوه، کویر، آزمون و برفاب در بازار موجود است، و فروشگاه های اینترنتی زیادی این محصولات را عرضه می کنند. شما می توانید در وب سایت بریم خرید تمام آبگرمکن و پکیج های موجود در بازار را به همراه بهترین قیمت ها مشاهده کنید.

معمولا مردم برای تامین آب گرم مصرفی منزل خود، تصمیم به خرید آبگرمکن یا پکیج می گیرند. آبگرمکن و پکیج هر دو برای گرم کردن آب مصرفی در منازل کاربرد دارند اما پکیج قابلیت های بیشتری برای شما دارد. برای مثال از پکیج به عنوان یک سیستم گرمایشی مرکزی هم استفاده می شود. همچنین با کمک آن می توانید گرمایش رادیاتورهای خود را هم تامین کنید و علاوه بر آب گرم، می توانید گرمایش محیط موردنظرتان را هم تامین کنید.

خرید آبگرمکن

آبگرمکن یک وسیله گرمایشی و در انواع دیواری یا زمینی و ایستاده می باشد. از آبگرمکن ها برای گرم کردن و فراهم کردن آب مصرفی حمام، شستشوی ظرف، آب گرم در آشپزخانه و.... استفاده می شود. آبگرمکن ها می توانند حجم زیادی از آب را گرم کنند.

سوخت آبگرمکن چیست؟

در گذشته آبگرمکن ها با نفت کار می کردند اما امروزه سوخت مصرفی آبگرمکن ها، گاز و برق است.

آبگرمکن ایستاده یا زمینی چطور کار می کند؟

آبگرمکن های ایستاده یا زمینی یک مخزن دارند و آب سرد را در مخزن خود ذخیره می کنند و با کمک اجزایی که دارند، آب را گرم می کنند و زمانی که شما شیر آب گرم را باز می کنید آب از مخزن آب گرم کن، به لوله ها جریان پیدا می کند.

آب گرمکن دیواری چطور کار می کند؟

آبگرمکن دیواری مخزن ندارد، وقتی شما شیر آب گرم را باز کنید آب داخل لوله جریان پیدا می کند و خیلی سریع گرم می شود. این نوع آب گرمکن ها به دلیل فضای کمی که اشغال می کنند برای خانه هایی با متراژ پایین و آپارتمان های کوچک مناسب تر هستند.

خرید پکیج

پکیج یک سیستم گرمایشی مرکزی است که می تواند علاوه بر گرم کردن آب مصرفی برای حمام، آشپزخانه و... سیستم گرمایشی منزل شما را هم تامین کند و باعث گرمایش رادیاتورها شود. امروزه از پکیج به جای موتورخانه استفاده می شود چون فضای کمتری اشغال می کند، هزینه کمتری دارد و می تواند به تنهایی کار موتورخانه را هم انجام دهد.

پکیج چطور کار می کند؟

بالای مشعل پکیج، دو شیر آب وجود دارد یکی از شیرها برای ورود آب سرد به داخل پکیج است و دیگری برای خروج آب گرم است. یعنی شما زمانی که شیر آب گرم را باز کنید، سنسورهای پکیج آب سرد را تشخیص می دهند، مشعل را روشن می کند و آب را گرم می کند. پمپ پکیج فعال می شود و سپس از خروجی که برای آب گرم است، آب را وارد لوله کشی مربوطه می کنند تا بتوانید از آن استفاده کنید.

معرفی انواع پکیج

پکیج ها به صورت زمینی و دیواری هستند و از نظر تعداد مبدل با هم متفاوت می باشند. معمولا پکیج ها بدون فن، فن دار، تک مبدله و دو مبدله هستند. پکیج های دومبدله نسبت به پکیج های تک مبدله عملکرد بهتری دارند و طول عمر آن ها بالاتر است. چون رسوب کمتری می گیرند و یک مبدل آب گرم رادیاتور و دیگری آب گرم مصرفی را تامین می کند. اما پکیج های تک مبدل، با یک مبدل آب گرم مصرفی و رادیاتور را تامین می کنند. پس نسبت به پکیج های دومبدله استفاده بیشتری از یک مبدل دارند و به مرور زمان رسوب می گیرند.

آبگرمکن بهتر است یا پکیج؟

· شما با کمک پکیج دیگر نیازی به یک سیستم گرمایشی مجزا مانند بخاری ندارید.

· پکیج به تنهایی کار چند سیستم گرمایشی را برای شما انجام می دهد. چون علاوه بر گرم کردن آب مصرفی، می تواند گرمایش ساختمان شما را نیز انجام می دهد.

· پکیج یک موتورخانه کوچک است که مصرف انرژی و هزینه آن نسبت به موتورخانه بسیار کمتر است.

· با کمک پکیج شما نیازی به لوله کشی های زیاد و متعدد برای گاز و آب ندارید. چون با لوله کشی دو مسیر لوله آب سرد و گرم برای رفت و برگشت به داخل پکیج نیاز کل ساختمان شما از لحاظ گرمایش رادیاتور و گرمایش آب مصرفی تامین می شود.

· پکیج امنیت بیشتری نسبت به آبگرمکن دارد و قابلیت های زیادی دارد.

· میزان مصرف انرژی پکیج نسبت به آبگرمکن و بخاری کمتر و به صرفه تر است.

· بازدهی پکیج نسبت به آبگرمکن بسیار بیشتر است.

· اگر متراژ خانه شما کمتر از 60 متر است بهتر است بخاری تهیه کنید. اما برای متراژهای بالاتر می توانید از پکیج استفاده کنید.

· بازدهی حرارت پکیج نسبت به آبگرمکن بسیار بالاتر است.

· پکیج و آبگرمکن در تراس و آشپزخانه قابل نصب هستند.

· قیمت پکیج نسبت به آبگرمکن بیشتر است اما پکیج قابلیت های بیشتری نسبت به آبگرمکن دارد.

· پکیج در دو حالت تابستانه و زمستانه کار می کند. یعنی زمانی که نیازی به گرمایش رادیاتورها ندارید از حالت تابستانه و در غیر این صورت از حالت زمستانه استفاده می کنید.

· پکیج صدای کمتری نسبت به آبگرمکن دارد.

· پکیج نسبت به موتورخانه بهتر است چون امکان کنترل از داخل ساختمان را دارد و نیازی به کنترل مرکزی آن نیست.

· تعمیر پکیج نسبت به آبگرمکن ساده تر است. چون پکیج ها معمولا یک مانیتور دارند که اگر پکیج دچار خطا شود ارور مربوطه را نمایش می دهد تا به راحتی آن را رفع کنید.

نکاتی که قبل از نصب پکیج باید بدانید!

· سایز لوله گاز نباید کمتر از 3.4 اینچ باشد تا افت فشار گاز نداشته باشید.

· هنگام نصب پکیج باید لوله آب گرم و سرد داشته باشید.

· محل نصب پکیج باید متناسب باشد و امکان نصب دودکش داشته باشد.

نکاتی که قبل از نصب آبگرمکن باید بدانید!

· برای نصب آبگرمکن باید لوله کشی گاز و آب سرد و گرم داشته باشید.

· محل نصب آبگرمکن باید داخل آشپزخانه یا تراس باشد.

· مجرای دودکش شما باید به خوبی نصب شود تا هوا به راحتی در جریان باشد.

· رده مصرف انرژی آبگرمکن را مشاهده کنید تا در مصرف سوخت صرفه جویی کنید.

· ظرفیت گرمایش آبگرمکن را بررسی کنید تا بتوانید توان گرمایشی دلخواهتان را از آن دریافت کنید.

· آبگرمکن های شمعک دار دائم به صورت دائم یک شمعک روشن دارند که مصرف انرژی شما را بالا می برد. بنابراین آبگرمکنی تهیه کنید که بدون شمعک است. یعنی زمانی که شما آب گرم را باز می کنید به صورت خودکار شمعک این آبگرمکن روشن می شود و در مصرف انرژی شما صرفه جویی می شود.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد پکیج مزایای زیادی نسبت به آبگرمکن دارد و می تواند به تنهایی نیازهای خانواده شما را برطرف کند. اگر بودجه لازم برای خرید پکیج را دارید بهتر است پکیج بخرید اما در غیر این صورت می توانید از آبگرمکن برای گرمایش آب مصرفی ساختمان خود استفاده کنید. پیشنهاد بریم خرید به شما این است که لیست تمام پکیج ها و آبگرمکن ها را به همراه قیمت آن ها مشاهده کنید و پس از بررسی محصولات، محصول موردنظر خود را از ارزان ترین فروشنده خریداری کنید.