بریم خرید مرجع معرفی و مقایسه قیمت، محصولات و فروشگاه‌ھای اینترنتی

بریم خرید
خرید و قیمت تهویه، سرمایش و گرمایش

No Product

محصولی وجود ندارد!

لیست قیمت تهویه سرمایش گرمایش

وسایل زیادی برای تهویه مطبوع ساختمان، سرمایش و گرمایش ساختمان وجود دارد و هر کدام کاربرد خاصی دارند. یک وسیله تهویه می تواند کیفیت، دما، رطوبت و فشار هوا را برای شما بهینه تر کند. وسایل سرمایش و گرمایش هم که برای متعادل کردن دمای ساختمان کاربرد دارد برای مثال کولر یا بخاری برای سرد و گرم کردن ساختمان استفاده می شوند. پیشنهاد می کنم قبل از خرید وسایل سرمایش، گرمایش و وسایل تهویه این محتوا از بریم خرید را بخوانید تا با شناخت کافی و اطلاعات کامل، بتوانید خرید خود را انجام دهید. بریم خرید یک مرجع مقایسه قیمت است که به معرفی فروشگاه های اینترنتی معتبر و مختلف می پردازد. برای مثال برای خرید وسایل تهویه مانند کولر گازی یا اسپلیت و.... بهتر است با انواع کولر گازی و... آشنا شوید و بهترین مدل را برای منزل یا محل کار خود انتخاب کنید چون همانطور که می دانید کولر گازی ها ظرفیت های متفاوتی دارند و هر کدام برای محیط خاصی استفاده می شوند. بنابراین پیشنهاد می کنم قبل از خرید کولرگازی ابتدا این محتوا را بخوانید. سپس می توانید مدل موردنظرتان را در وب سایت بریم خرید جستجو کنید، مدل موردنظر یا برند دلخواهتان را پیدا کنید و بر اساس لیست قیمتی که بریم خرید از فروشنده های مختلف آن محصول در اختیار شما قرار می دهد خرید خود را از ارزان ترین فروشنده انجام دهید. بریم خرید مرجع مقایسه قیمت است و تامین کننده محصولات است و تامین کننده نیست بلکه لیست فروشندگان را به همراه لیست قیمتی که برای هر محصول دارند به شما ارائه می کند تا با مقایسه قیمت ها بتوانید خریدی مطمئن و مقرون به صرفه داشته باشید. برای مثال می توانید لیست قیمت تهویه سرمایش و گرمایش را در این صفحه مشاهده کنید و برای هر محصول با چندین فروشنده تماس بگیرید.

تهویه چیست؟

تهویه هوا یک فناوری برای رساندن شرایط جوی و هوایی داخل ساختمان، به کیفیت مطلوب و دلخواه شماست یعنی هوای ساختمان با کیفیتی مطلوب، به دمایی متعادل با رطوبتی کافی می رسد در واقع یک دستگاه تهویه هوا می تواند هوا را به شرایط استاندارد برساند.

معرفی انواع سیستم تهویه هوا

سیستم تهویه هوا، می تواند مرکزی، مجزا یا ترکیبی باشد برای مثال فن کویل یا چیلر، می توانند یک سیستم تهویه هوای مرکزی باشند و هوا را برای شما به دمای استاندارد برساند. سیستم های تهویه هوای مجزا هم می توانند به صورت اسپلیت و کولر آبی باشند. برای سیستم تهویه هوای ترکیبی هم می توانیم یک سیستم گرمایشی مرکزی مانند موتورخانه یا پکیج، اسپلیت دیواری و کولر آبی را نام ببریم.

سوخت یا مصرف انرژی وسایل تهویه چگونه است؟

وسایل تهویه می توانند با برق و یا با ترکیبی از گاز و برق کار کنند و هوا را به دمای استاندارد برسانند. چیلر، VRF و اسپلیت از جمله وسایل تهویه هوای برقی و پمپ حرارتی گازی و چیلرها از جمله وسایل تهویه هوایی هستند که با ترکیبی از گاز و برق کار می کنند و هوا را به دمای دلخواه شما می رسانند.

آشنایی با انواع کولر گازی و اسپلیت

اسپلیت یا کولرگازی یک وسیله برای تهویه هواست که می توانید برای گرمایش و سرمایش ساختمان هم از آن استفاده کنید. کولرگازی یکی از پرفروش ترین وسایل تهویه هواست که معمولا در اکثر ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی این محصول یافت می شود. کولرهای گازی انواع مختلفی دارند برای مثال :

· کولر گازی پنجره ای داخل پنجره قرار می گیرد پس باید هنگام خرید کولر گازی پنجره ای به ابعاد پنجره موردنظرتان که قرار است کولر گازی را در آن قرار دهید، توجه کنید. این محصول داخل پنجره قرار می گیرد، به همین دلیل ممکن است کمی سر و صدا داخل منزل شما پخش شود. کولر گازی پنجره ای معمولا مصرف انرژی بالاتری نسبت به سایر مدل های کولر گازی دارد.

· کولر گازی پرتابل یکی دیگر از انواع کولرگازی هاست که یک تکه است، یک لوله خرطومی پلاستیکی دارد که گرمای موتور را تخلیه می کند. این کولرگازی پرتابل یا قابل حمل است و چرخ دارد یعنی به راحتی جابجا می شود. این محصول برای محیط های 20 الی 30 متر مناسب است و برای فضاهای بزرگ کاربردی ندارد برای مثال از آن برای اتاق خواب، محل کار، انبار، تراس و... می توانید استفاده کنید.

· کولر گازی ایستاده یکی دیگر از انواع کولرگازی هاست که دو تکه است و برای سالن های بزرگ قابل استفاده است. این محصول قدرت بسیار بالایی برای سرمایش و گرمایش دارد و قدرت پرتاب باد آن بسیار بالاست.

· کولر گازی اسپلیت یکی از پرفروش ترین کولر گازی هاست که کاربرد بسیار زیادی دارد و بسیار محبوب است. اسپلیت ها دو تکه هستند یعنی یک قسمت برای داخل ساختمان، سالن یا اتاق نصب می شود و قسمت دیگر موتور یا کمپرسور است که در محلی دورتر مانند خارج ساختمان نصب می شود تا سر و صدای آن شما را اذیت نکنید و با کمترین صدا، مطبوع ترین هوا را داشته باشید.

مزایای اسپلیت نسبت به سایر مدل های کولر گازی

اسپلیت ها روی دیوار نصب می شوند پس فضای کمی را اشغال می کنند، سر و صدای بسیار کمی نسبت به سایر مدل ها دارند چون موتور یا کمپرسور آن بیرون از اتاق نصب می شود. بازدهی و ظرفیت اسپلیت ها نسبت به سایر مدل های کولرگازی بسیار بیشتر است.

نکاتی که قبل از خرید اسپلیت باید بدانید!

شما قبل از خرید اسپلیت باید به توان و ظرفیت گرمادهی یا سرمایش کولرگازی موردنظرتان توجه کنید. اگر یک کولرگازی توان و ظرفیت گرمایش یا سرمایش کم یا خیلی بالایی داشته باشد ممکن است زمانی که آن را خریداری می کنید نسبت به فضای شما و متراژی که دارید مناسب نباشد پس قبل از خرید کولر گازی اسپلیت باید به این مسئله دقت کنید و با توجه به متراژ مدنظرتان کولرگازی مناسبی را انتخاب کنید تا مجبور نباشید مدام آن را روشن بگذارید تا محیط شما را خنک کند و یا به دلیل ظرفیت سرمایش بالا دائم آن را خاموش کنید.

مصرف انرژی اسپلیت و کولر گازی هم یکی دیگر از مواردی است که باید به آن دقت کنید. علاوه بر برچسب انرژی که نشانگر مصرف انرژی اسپلیت به شماست، یکی از عواملی که می تواند روی میزان مصرف انرژی تاثیر بگذارد، هماهنگ بودن توان سرمایشی با محیط شماست چون اگر میزان بازدهی یک اسپلیت پاسخگوی فضای شما نباشد و متراژ شما زیاد باشد اما میزان بازدهی آن کم باشد، شما مجبور می شوید که به صورت مداوم اسپلیت را روشن بگذارید تا فضا را خنک کند پس مصرف انرژی شما بالاتر می رود.

معمولا برای فضاهایی با متراژ 40 ، از اسپلیت 12000، 60 الی 70 متر کولر گازی 16000 ، فضاهای 110 تا 140 متر کولر گازی 24000 و فضاهای 170 تا 200 متر، کولر گازی 24000 مناسب است. اما این مقدارها تقریبی است و شما باید به میزان رفت و آمد در فضای موردنظرتان، گردش هوا، دمای هوا، آفتاب گیر بودن، ارتفاع سقف، وسایل گرمایشی و... هم توجه کنید برای مثال اگر شما در شهرهای گرمسیر مانند اهواز که دمای هوای بالایی دارد شما باید از کولرهایی با ظرفیت سرمایش بالاتری استفاده کنید.

تفاوت کولرگازی اینورتر و غیراینورتر چیست

کولرگازی های اینورتر ، زمانی که دمای هوای محیط شما به حد مطلوب و استاندارد برسد، دور موتور را کاهش می دهد و خاموش نمی شود اما کولر گازی غیراینورتر زمانی که دمای اتاق خیلی سرد شود خاموش می شود و دوباره بعد از گرم شدن شروع به کار می کند. کولر گازی اینورتر مصرف برق و انرژی کمتری نسبت به کولر گازی معمولی دارد اما هزینه سرویس و تعمیر آن بالاتر است. قدرت کولرگازی اینورتر بیشتر از معمولی هاست و سر و صدای کمتری دارد.

نکات خرید کولر آبی

· کولر آبی یکی دیگر از وسایل سرمایشی مناسب و کاربردی است که طرفداران زیادی دارد هر چقدر قدرت و توان کولر بیشتر باشد، سرمایش بیشتری تولید می کند پس با توجه به متراژ و ابعاد منزلتان سعی کنید یک کولر آبی با قدرتی مناسب تهیه کنید که سرمایش زیادی نداشته باشد و مجبور نشوید مدام آن را خاموش کنید.

· کولرهای آّی به صورت پوشالی و سلولزی هستند. کولر آبی پوشالی که معمولی است و یک پمپ آب را روی پوشال ها می ریزد و آن را مرطوب نگه می دارد سپس یک فن، هوا را از روی پوشال خیس عبور می دهد تا هوایی که وارد کانال کولر می شود خنک باشد. اما در کولرهای سلولزی به جای پوشال، یک پد سلولزی وجود دارد و هوای خنک تری نسبت به کولرهای پوشالی تولید می کند. شما پوشال کولر را باید هر سال عوض کنید تا سرمایش خوبی داشته باشد اما در کولرهای سلولزی می توانید تا 5 سال از یک پد استفاده کنید. رسوب گیری در کولرهای سلولزی کمتر از کولرهای پوشالی است.

· شما می توانید از کولرهای آبی روی پشت بام، داخل بالکن، به صورت پرتابل یا متحرک و... استفاده کنید و با کانال کشی که انجام می دهید، ساختمان خود را خنک کنید.

· هنگام خرید کولر آبی به مصرف انرژی آن دقت کنید و سعی کنید کولر آّبی بخرید که برچسب انرژی آن B باشد.

· هر چقدر کولر شما ضخیم تر باشد، لرزش و سر و صدای آن کمتر است.

· کولرها معمولا در فصل زمستان قیمت مناسب تری دارند.

· سعی کنید هر سال کولر خود را سرویس کنید تا خراب نشود برای مثال شلنگ هایی که آب را از پمپ به پوشال ها می رساند جرم گیری کنید، پوشال ها را عوض کنید، یاتاقان کولر را روغن کاری کنید، کف و دیواره های کولر را رسوب زدایی کنید و تسمه کولر را بررسی کنید تا پارگی نداشته باشد همچنین بهتر است شناور کولر را تنظیم کنید و کولر را حداقل 30 سانت بالاتر از سطح زمین قرار دهید، یک سایبان هم روی کولر بگذارید تا حرارت مستقیم روی کولر نباشد و زودتر خنک کند.

نکات خرید وسایل گرمایشی

وسایل گرمایشی در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند و هر کدام کاربرد خاصی دارند. شما با توجه به بودجه ای که دارید و فضایی که در اختیار دارید می توانید از وسیله گرمایشی موردنظرتان استفاده کنید ما در ادامه نکاتی که لازم است قبل از خرید وسیله گرمایشی بدانید برای شما آورده ایم. وسایل گرمایشی شامل بخاری برقی، بخاری گازی، شومینه، رادیاتور و.... هستند.

1. اگر فضای شما کوچک است و محیط بسته است یعنی گردش هوا ندارد مانند اتاق خواب، منزل و... نباید از بخاری گازی بدون دوکش و یا شومینه چوبی استفاده کنید. این وسایل گرمایشی برای محیط هایی که متراژ بالایی دارند و یا گردش هوا دارند مناسب است تا خطر گاز گرفتگی به وجود نیاید.

2. اگر شما یک سیستم گرمایشی مرکزی مانند موتورخانه یا پکیج دارید می توانید از رادیاتور استفاده کنید و گرمایش خود را تامین کنید.

3. در صورتی که شما دسترسی به گاز ندارید یا لوله کشی گاز در ساختمان یا اتاق شما وجود ندارد می توانید از بخاری برقی یا رادیاتور برقی و هیتر برقی استفاده کنید. همچنین پنکه های گرمایشی هم برای گرم کردن محیط هایی که به گاز دسترسی ندارند مناسب است.

4. برای گرم کردن محیط های کوچک که محیط متراژ بالایی ندارد و یا گردش هوای خوبی ندارد بهتر است از حوله خشک کن استفاده کنید. حوله خشک کن یک نوع رادیاتور است که به صورت برقی و یا با کمک سیستم گرمایشی مرکزی کار می کند برای مثال برای گرم کردن انباری، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، اتاق خواب، راهرو، تراس و... می توانید از حوله خشک کن استفاده کنید که فضای کمی اشغال می کند.

5. برای گرم کردن حمام اگر به حوله خشک کن دسترسی ندارید می توانید از بخاری مخصوص حمام استفاده کنید.

6. شومینه ها گرمایش کمتری نسبت به سایر وسایل گرمایشی دارند و بیشتر جنبه دکوراتیو دارند. پس اگر گرمایش محیط برای شما مهم است از بقیه وسایل گرمایشی مانند بخاری گازی، بخاری برقی و... استفاده کنید اما اگر دکوراسیون برای شما مهم تر از میزان گرمایی است که دریافت می کنید می توانید از شومینه برای زیبا کردن خانه یا ویلای خود استفاده کنید.

7. شومینه ها با سوخت های مختلفی تولید می شوند برای مثال شومینه چوبی یا هیزمی، شومینه الکلی، شومینه برقی و... مشعل های شومینه هم می تواند دکوراسیون شما را زیباتر کند و یک فضای دلنشین برای شما به وجود بیاورد.

8. بخاری های بدون دودکش فقط برای محیط هایی که گردش هوا و تردد بالاست کاربرد دارد و برای محیط های بسته مانند اتاق خواب و یا منزل توصیه نمی شود.

9. هنگام انتخاب بخاری، سعی کنید به توان گرمایشی بخاری و ظرفیت گرمادهی آن توجه کنید اگر متراژ منزل شما بالاست نیاز به یک بخاری با توان گرمایشی بیشتری دارید.

10. سعی کنید هنگام خرید بخاری گازی به سیستم ایمنی بخاری توجه کنید برای مثال :

· گاورنر یک سیستم ایمنی است که هنگامی که فشار گاز در بخاری گازی کم شود، از خاموش شدن شعله بخاری جلوگیری می کند و حتی با کمترین فشار گاز هم خاموش نمی شود.

· ترموکوپل یکی دیگر از سیستم های ایمنی در بخاری است که در صورت خاموش شدن شعله بخاری به هر دلیلی، به صورت خودکار جریان گاز بخاری را قطع می کند تا از گازگرفتگی و پخش گاز مونوکسید کربن جلوگیری کند.

· ODS یک سیستم ایمنی در بخاری گازی است که اکسیژن محیط را بررسی می کند و اگر از حد استاندارد کمتر باشد، بخاری را خاموش می کند تا مونوکسید کربن در فضا زیاد نشود.