بریم خرید مرجع معرفی و مقایسه قیمت، محصولات و فروشگاه‌ھای اینترنتی

بریم خرید
خرید و قیمت بخاری، هیتر و شومینه

No Product

محصولی وجود ندارد!

با سرد شدن هوا و نزدیک شدن به فصل زمستان همه به دنبال یک وسیله گرمایشی برای گرم کردن خانه، محل کار، و ویلا خرید بخاری و هیتر هستند. وسایل گرمایشی زیادی وجود دارد که شما می توانید طبق نیازتان و بودجه ای که دارید و همچنین بر اساس متراژ فضایی که در اختیار دارید می توانید وسیله گرمایشی موردنظرتان را انتخاب کنید. اما قبل از انتخاب بهترین وسیله گرمایشی باید با نکات خرید آن آشنا شوید تا خریدی آگاهانه داشته باشید. به همین منظور ما در تیم بریم خرید تصمیم گرفتیم شما را با انواع وسایل گرمایشی مانند بخاری، هیتر، شومینه آشنا کنیم تا نکات خرید آن ها را بدانید و با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید پس با ما همراه باشید.

تعریف شما از یک وسیله گرمایشی خوب چیست؟ قطعا همه ما به دنبال یک وسیله گرمایشی زیبا، با طرحی خاص و منحصربفرد و قیمتی مناسب هستیم تا علاوه بر گرم کردن خانه، بتوانیم محیط منزل را هم زیباتر کنیم. اما در واقع امنیت جسمی ما در منزل خیلی مهمتر از زیبایی ظاهری بخاری یا وسیله گرمایشی ماست پس شما باید نکات ایمنی بخاری و استانداردهای آن را بررسی کنید و سپس خرید خود را انجام دهید. حتی اگر ابتدا هزینه بالایی برای یک بخاری با امنیت بالا و کیفیت خوب بر اساس استانداردها بپردازید، ارزشمند است پس به جای اینکه به دنبال ارزانترین بخاری باشید به دنبال یک بخاری یا وسیله گرمایشی با کیفیت باشید تا حادثه ای پیش نیاید. شما برای خرید بهترین بخاری با کیفیت یک بار هزینه می کنید اما در صورتی که یک وسیله گرمایشی بی کیفیت بخرید ممکن است در صورت بروز حادثه نیاز به پرداخت هزینه های زیادی باشید. پس با ما همراه باشید تا کلیه نکاتی که باید قبل از خرید وسیله گرمایشی بدانید را با هم مرور کنیم.

وسایل گرمایشی در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند و شما باید طبق نیازتان محصول موردنظرتان را تهیه کنید. از جمله پر کاربردترین وسایل گرمایشی بخاری، هیتر و شومینه ها هستند که در ابتدای این محتوا قرار است به بخاری ها بپردازیم. بخاری ها در انواع مختلفی تولید می شوند برای مثال بخاری برقی، بخاری گازی، هیتر و....

بخاری گازی چیست؟

بخاری گازی یک نوع وسیله گرمایشی است که سوخت آن گاز است و بازدهی بالایی دارد. اگر شما محیطی دارید که دسترسی به گاز برای شما ممکن است و گازکشی شده می توانید از بخاری های گازی استفاده کنید.

چه نکاتی را باید قبل از خرید بخاری گازی بدانیم؟

· بخاری های گازی یک ظرفیت گرمایشی دارند و می توانند محیط هایی را با ظرفیت هایی معین گرم کنند. پس قبل از خرید بخاری گازی باید ظرفیت و متراژ مکانی که می خواهید گرم کنید تعیین کنید و طبق متراژ، بخاری موردنظرتان را تهیه کنید.

· بخاری های گازی به صورت دودکش دار و بدون دودکش تولید می شوند. بخار های دودکش دار برای محیط های سربسته که گردش هوا ندارند مناسب است و بخاری های بدون دودکش برای محیط هایی با متراژ بالا که گردش هوا دارند استفاده می شود. برای مثال در ویلا، یا فروشگاه و محیط های کاری که گردش هوا زیاد است می توانید از بخاری گازی بدون دودکش استفاده کنید اما در محیط های سربسته و کوچک مانند اتاق خواب، منزل، انباری، و...که گردش هوا وجود ندارد و سربسته است نمی توانید از بخاری گازی بدون دودکش استفاده کنید و باید بخاری گازی دودکش دار تهیه کنید.

· اگر محیط شما کمتر از 50 متر است می توانید بخاری گازی دیواری و دودکش دار تهیه کنید چون محیط شما کوچک است و گردش هوا ندارد، اما اگر محیط شما کمتر از 50 متر است و گردش هوا دارد می توانید از بخاری بدون دودکش استفاده کنید.

· معمولا برای فضاهای بین 50 تا 70 متر، می توانید یک بخاری زمینی با توان گرمایشی 8 تا 12 هزار کیلوکالری تهیه کنید و برای سالن های بزرگ و یا بیشتر از هفتاد متر از بخاری های طرح شومینه و یا بخاری های گازی با توان بالای 12000 استفاده کنید.

· مورد بعدی که لازم است بدانید درباره مصرف انرژی بخاری گازی است. سعی کنید محصولی تهیه کنید که برچسب مصرف انرژی و برچسب استاندارد داشته باشد. بخاری تهیه کنید که مصرف انرژی آن کم باشد تا در هزینه گاز خود صرفه جویی کنید معمولا بهترین بخاری های گازی، رده انرژی C دارند. در این مورد لازم است بدانید بخاری های دودکش دار، اتلاف انرژی بیشتری نسبت به بخاری های گازی بدون دودکش دارند.

· در مورد قبل گفتیم بخاری گازی باید برچسب استاندارد هم داشته باشد. تمام وسیله های گازسوز و کلا وسیله هایی که نیازمند مصرف انرژی هستند، هر سال از طرف سازمان بهینه سازی مصرف انرژی بررسی می شوند و اگر عملکردی استاندارد داشته باشند، برچسب استاندارد هم دریافت می کنند. پس اگر بخاری، برچسب استاندارد ندارد یعنی طبق اصول سازمان استاندارد تهیه نشده و علاوه بر افزایش هزینه گاز شما، جان شما را به خطر می اندازد.

· اگر از بخاری دودکش دار استفاده می کنید باید محل نصب دودکش و کلاهک آن مناسب و استاندارد باشد و به صورت مرتب چک شود که دودکش کار کند. اگر دودکش مسدود باشد امکان گازگرفتگی وجود دارد پس همیشه به لوله بخاری خود دست بزنید اگر داغ باشد یعنی دود خارج می شود و در غیر این صورت دودکش مسدود شده و گاز مونوکسید کربن به داخل خانه برمی گردد.

· دودکش نباید مستقیما با شیشه یا پنجره در تماس باشد چون در اثر حرارت ممکن است شیشه بشکند.

· دودکش باید حداقل یک متر ارتفاع عمودی از محل نصب داشته باشد.

· از لوله های پلاستیکی برای دودکش استفاده نکنید چون دودکش باید از ورقه های ضد زنگ باشد. همچنین دودکش های آکاردئونی و آلومینیومی، به دلیل آب بندی نشدن در قسمت ابتدایی و انتهایی، خطرناک هستند و ایمنی لازم را ندارند. لازم به ذکر است دودکش باید در هوایی آزاد نصب شود که دود جریان داشته باشد و خارج شود. زانوهای زیاد در مسیر دودکش نصب نکنید تا عملکرد آن با اختلال مواجه نشود. برای هر وسیله گازسوز، باید یک دودکش مجزا داشته باشید. استفاده از یک کلاهک H بهتر از یک کلاهک تکی است و عملکرد بهتری دارد. همچنین ارتفاع دودکش باید از جان پناه حدود یک متر بالاتر باشد.

· پس از نصب بخاری هم باید با کف صابون اتصالات بخاری را بررسی کنید که نشتی گاز نداشته باشد.

· فاصله بخاری از دیوار بهتر است بیشتر از 30 سانتی متر باشد.

· قبل از خرید بخاری گازی بهتر است با سیستم ODS هم آشنا شوید. سیستم ODS در بخاری گازی چیست؟ این سیستم برای بخاری های بدون دودکش کاربرد دارد که اکسیژن موجود در هوا را بررسی می کند و اگر اکسیژن از حد استاندارد و مجاز کمتر شود جریان گاز را به صورت خودکار قطع می کند تا از گازگرفتگی و آتش سوزی جلوگیری کند.

· سیستم گاورنر در بخاری هم یکی دیگر از سیستم های امنیتی بخاری های گازی است. اگر فضار گاز در بخاری کم شود، این سیستم از خاموش شدن بخاری جلوگیری می کند و با کمترین فشار گاز هم بخاری را روشن نگه می دارد.

· ترموکوپل یکی دیگر از سیستم های امنیتی بخاری گازی است که در صورت خاموش شدن شعله بخاری، به صورت ودکار جریان گاز بخاری را قطع می کند تا از پخش شدن گاز مونوکسید کربن و گازگرفتگی جلوگیری کند.

· قیمت خرید بخاری گازی از دیگر مسائلی است که به آن توجه می شود. قطعا بخاری هایی که امنیت بالاتری دارند، توان مصرفی و میزان گرمادهی بالاتری دارند، بزرگ تر هستند و با طراحی زیباتری تولید شدند، نسبت به سایر بخاری ها گران تر هستند. شما می توانید بهترین بخاری های گازی را در سایت بریم خرید مشاهده کنید، قیمت بخاری ها را مقایسه کنید و با بررسی مشخصات و ویژگی هایی که بخاری گازی دارد خرید خود را از ارزان ترین فروشنده و معتبرترین فروشگاه اینترنتی انجام دهید. برای مشاهده قیمت های بخاری گازی به وب سایت بریم خرید مراجعه کنید.

هر آنچه لازم است قبل از خرید بخاری برقی بدانید!

یکی دیگر از انواع بخاری ها، بخاری برقی یا هیتر است که با کمک برق کار می کند و گرما تولید می کند. بخاری های برقی در انواع مختلفی تولید می شوند برای مثال هیترهای برقی، رادیاتورهای برقی، بخاری برقی، پنکه برقی و... هستند اما در کل می توان گفت بخاری های برقی به سه دسته فن دار، بدون فن و کانوکتور تقسیم می شوند.

بخاری برقی فن دار، یک المنت یا ترموستات دارد که فن موجود در دستگاه گرم می شود و محیط اطراف را گرم می کند همچنین بخاری های فن دار یک ترموستات دارند که در
صورت گرم شدن بیش از حد دستگاه، آن را به صورت خودکار خاموش می کند تا از آتش گرفتن بخاری جلوگیری کند.

بخااری برقی تابشی، یکی دیگر از انواع بخاری های برقی است که کاربرد زیادی دارد این محصول چند المنت و یک سطح بازتابنده دارد و شما طبق نیازتان می توان تعداد المنت های موردنیاز را به دلخواه روشن کنید و از گرمای آن استفاده کنید.

بخاری برقی کانوکتور هم یکی دیگر از انواع بخاری های برقی است که بدون فن و با فن می تواند کار کند و محیط اطراف را گرم کند. در واقع یک بخاری کانوکتور، هم یک بخاری تابشی است و هم یک بخاری فن دار است.

اما بخاری های برقی مزایا و معایبی هم دارند. برای مثال فضای کمی اشغال می کنند و نیازی به دودکش یا لوله کشی گاز ندارند یعنی شما می توانید به صورت زمینی، دیواری و یا رومیزی در مکان دلخواهتان از آن استفاده کنید. ایمنی بالایی دارند و در صورت افتادن روی زمین و وارونه شدن، به صورت خودکار خاموش می شوند تا از آتش سوزی محیط جلوگیری کنند همچنین یک ترموستات دارند که در صورت گرم شدن بیش از حد محیط، به صورت خودکار بخاری را خاموش می کند تا بعد از رسیدن به دمای کمتر و خنک شدن محیط مجددا به صورت خودکار روشن شود. اما بخاری های برقی، توانایی گرم کردن محیط های خیلی بزرگ را ندارند و شما باید برای محیط های بزرگ از شومینه یا بخاری گازی استفاده کنید و یا چند بخاری برقی استفاده کنید. همچنین ممکن است مصرف برق شما در صورت استفاده از این نوع بخاری زیاد شود اما به هر حال بخاری برقی یکی از وسایل گرمایشی بسیار پرطرفدار است که گرمایش خوبی دارد.

نکات ایمنی بخاری برقی

· سیم بخاری برقی نباید در دسترس کودکان باشد و یا در محلی که رفت و آمد زیاد است قرار نگیرد.

· از ریختن آب و مایعات روی بخاری برقی جلوگیری کنید.

· بخاری را در مجاورت پرده یا سایر وسایلی که ممکن است آتش بگیرند نگذارید.

· از گرم کردن غذا با کمک بخاری برقی بپرهیزید.

· به هیچ وجه شیء خارجی روی بخاری برقی قرار ندهید.

· اگر بوی بدی از بخاری برقی بلند شد باید المنت های آن را بررسی کنید که نسوخته باشند.

و اما آخرین وسیله گرمایشی که در این قسمت قرار است معرفی کنیم شومینه است. همانطور که می دانید شومینه ها یکی از وسایل گرمایشی پرکاربرد و زینتی هستند که طراحی دکوراتیو دارند و به خوبی می توانند محیط را برای شما گرم کنند. شومینه ها در طرح ها، ابعاد و انواع مختلفی تولید می شوند و فضای خانه یا ویلا و تراس شما را بسیار زیبا می کنند.

شومینه چیست؟

شومینه ها سوخت های مختلفی دارند برای مثال شومینه های الکلی، شومینه هیزمی، شومینه برقی و شومینه های معلق و.... از جمله پرفروش ترین شومینه ها هستند. شومینه ها طرح هایی زیبا دارند اما بهتر است بدانید که گرمای زیادی تولید نمی کنند و معمولا برای دکوراسیون داخلی منزل از آن استفاده می کنند و اکثر کسانی که از این وسیله گرمایشی استفاده کردند یک بخاری برقی یا گازی هم در کنار آن داشتند که بتوانند گرمایش مطلوب خود را دریافت کنند. پس اگر به دنبال یک طرح زیبا هستید می توانید از بخاری گازی طرح شومینه هم استفاده کنید.

مزایا و معایب شومینه ها

· شومینه یک وسیله گرمایشی زیباست که دکوراسیون داخلی منزل را زیباتر می کند.

· اگر از شومینه های چوبی یا هیزمی استفاده می کنید باید یک دودکش هم برای آن نصب کنید و از مسدود نبودن دودکش مطمئن شوید.

· شومینه های الکلی، برقی و گازی حرارت خوبی تولید می کنند و به صورت دیواری، زمینی، رومیزی و توکار و یا به صورت معلق قابل استفاده هستند.

سخن پایانی

همانطور که در این محتوا از بریم خرید گفته شد شما با توجه به فضایی که در اختیار دارید و بودجه موردنظرتان و همچنین متراژ و میزان گردش هوای محل زندگیتان می توانید بهترین وسیله گرمایشی را برای منزل، ویلا یا محل کارتان انتخاب کنید و یک فضای گرم و لذت بخش کنار خانواده خود داشته باشید. اگر قصد خرید بخاری ، هیتر یا شومینه دارید می توانید به وب سایت بریم خرید مراجعه کنید و قیمت تمام اجناس را در فروشگاه های معتبر اینترنتی مشاهده کنید سپس بعد از مقایسه قیمت ها، باکیفیت ترین محصول را از ارزان ترین فروشنده خریداری کنید. اگر شما هم نکات دیگری را طبق تجربه استفاده از بخاری برقی، بخاری گازی، هیتر و شومینه را به دست آوردید در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا بقیه کاربران هم از تجربیات شما استفاده کنند و خریدی هوشمندانه داشته باشند.