بریم خرید مرجع معرفی و مقایسه قیمت، محصولات و فروشگاه‌ھای اینترنتی

بریم خرید
خرید و قیمت اجاق گاز

No Product

محصولی وجود ندارد!

نکاتی که لازم است قبل از خرید اجاق گاز بدانید!

همانطور که می دانید یکی از وسایل ضروری برای هر خانه و آشپزخانه ای اجاق گاز است که هر روز حداقل دو یا سه بار در تمام خانه ها استفاده می شود. معمولا هرکسی که اقدام به خرید اجاق گاز می کند می خواهد یک بار برای چندین سال خرید کند بنابراین انتخاب یک اجاق گاز خوب می تواند به شما کمک کند که فقط یک بار هزینه کنید و نیازی به تعمیر یا تعویض اجاق گاز نداشته باشید. به همین دلیل ما در تیم تولید محتوای بریم خرید تصمیم گرفتیم یک راهنمای خرید اجاق گاز برای شما گردآوری کنیم تا با مشخصات کامل و انواع و اقسام اجاق گازها آشنا شوید و با شناخت کامل خرید خود را انجام دهید.

قطعا همه ما به دنبال یک اجاق گاز شیک و کاربردی هستیم تا علاوه بر اینکه طول عمر بالایی دارد زیبا هم باشد و آشپزخانه ما را زیباتر کند. اما علاوه بر شکل ظاهری و زیبایی اجاق گاز، شما باید به کارایی و قابلیت های اجاق گاز هم دقت کنید و بر اساس نیازتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

آشنایی با انواع اجاق گاز

اجاق گازها معمولا به صورت گازی، برقی و یا با ترکیبی از هر دو کار می کنند. شما طبق امکاناتی که در اختیار دارید می توانید بهترین مورد را انتخاب کنید. یعنی در صورتی که آَشپزخانه شما و مکانی که قرار است اجاق خود را قرار دهید لوله کشی گاز دارد می توانید از اجاق گاز با سوخت گاز شهری استفاده کنید و در غیر این صورت می توانید از اجاق برقی استفاده کنید همچنین می توانید از اجاق هایی که از ترکیب هر دوی آن ها استفاده می کنند کمک بگیرید تا در صورت نیاز با برق، شعله اجاق خود را روشن کنید.

نکات خرید اجاق گاز برای یک انتخاب مادام العمر

 • اجاق گاز برای پخت و پز استفاده می شود بنابراین شما باید به نوع اجاق گاز خود دقت کنید یعنی چی؟ یعنی شما باید تعداد افراد خانواده و تعداد شعله هایی که قرار است استفاده کنید را بررسی کنید اگر شما هر بار که می خواهید غذا درست کنید از سه یا 4 شعله استفاده می کنید پس نمی توانید یک اجاق گاز با دو شعله بخرید.
 • همچنین اندازه شعله ها و اجاق گاز هم باید در نظر بگیرید در صورتی که شما از قابلمه های بزرگ برای غذا درست کردن استفاده می کنید نمی توانید یک اجاق گاز با چند شعله کوچک بخرید چون طبیعیتا هر چقدر قابلمه شما بزرگتر باشد، به حرارت و شعله بیشتری نیاز دارد تا در زمانی مطلوب برای شما غذا را آماده کند بنابراین سایز شعله ها را در نظر بگیرید و اجاق گازی تهیه کنید که شعله هایی متناسب با نیاز شما داشته باشد.
 • اگر اجاق گاز شما یک پیلوت یا شمعک داشته باشد که بتوانید با کمک جریان برق، بدون نیاز به کبریت یا فندک، آن را روشن کنید قطعا بهتر است و علاوه بر ظاهر زیباتری که دارد، تمیزی گاز را نیز حفظ می کند و روی گاز شما همیشه پر از چوب کبریت نیست!
 • فضایی که شما در اختیار دارید یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید به آن توجه کنید و بر اساس فضایی که دارید اجاق گاز خود را انتخاب کنید اگر آشپزخانه شما کوچک است نمی توانید یک اجاق گاز بزرگ خریداری کنید چون باید فضای کافی برای سایر وسایل آشپزخانه هم داشته باشید. پس اگر آشپزخانه شما کوچک است بهتر است از یک اجاق گاز رومیزی یا توکار استفاده کنید که فضای زیادی اشغال نکند. اجاق گازهای توکار بین کابینت ها و اجاق گاز رومیزی روی کابینت قرار می گیرد و شما می توانید از سایر کابینت های اطراف اجاق گاز خود هم بهترین استفاده را بکنید و وسایل موردنیاز برای آشپزی را داخل کابینت قرار دهید.
 • اجاق گاز فردار هم یکی دیگر از مواردی است که مردم معمولا هنگام خرید به آن دقت می کنند. شما در صورتی که فضای موردنیاز برای قرار دادن اجاق گاز فر دار را دارید می توانید این گزینه را انتخاب کنید و یک اجاق گاز فردار بخرید تا از فر برای درست کردن غذاهای فست فودی، گرم کردن غذا و... استفاده کنید. اما با توجه به اینکه امروزه همه مایکروویو یا توستر هم می خرند دیگر نیازی به اجاق گاز فردار ندارید پس اگر فضای کافی برای قرار دادن مایکروویو ندارید می توانید اجاق گاز فردار تهیه کنید و در غیر این صورت می توانید از یک اجاق گاز رومیزی یا توکار استفاده کنید و در کنار آن مایکروویو و توستر هم تهیه کنید. ما در وب سایت بریم خرید قیمت مایکروویو و آون توستر و توستر هم قرار دادیم و می توانید محصول دلخواه خود را با قیمتی مناسب از فروشگاه موردنظرتان خریداری کنید.
 • همانطور که می دانید امروزه آشپزخانه ها در خانه های آپارتمانی متراژ بالایی ندارند و همه به دنبال ساختن یک آشپزخانه دکوراتیو و زیبا هستند و چون ظاهر اجاق گازهای رومیزی یا توکار بسیار زیباتر و مدرن تر از اجاق گازهای فردار یا معمولی است به همین دلیل کسانی که به دنبال یک فضای مدرن و دکوراتیو هستند معمولا اجاق گازهای رومیزی و توکار را انتخاب می کنند و کسانی که فضای بزرگتری دارند اجاق گاز فردار تهیه می کنند.
 • هنگام انتخاب اجاق گاز مبله یا فردار، فضای خود را اندازه بگیرید و اگر قرار است اجاق گاز شما بین دو کابینت قرار بگیرد حتما اندازه آن را با اجاق گازی که می خواهید بخرید بررسی کنید که بزرگتر از فضای شما نباشد.
 • توان گرمایی اجاق گاز هم یکی دیگر از مواردی است که باید به آن دقت کنید. اگر شما می خواهید قابلمه های بزرگی روی گاز بگذارید، نیاز به حرارت بیشتری دارید تا بتواند به خوبی غذای شما را بپزد. پس به توان حرارتی و گرمایشی اجاق گاز و شعله های آن هم دقت کنید و بر اساس نیازتان خریداری کنید. پس اگر قصد دارید برای رستوران یا تهیه غذا برای افراد زیاد با دیگ های بزرگ، غذا بپزید بهتر است از اجاق گازی با توان گرمایشی بالاتر استفاده کنید تا سریعتر غذای شما حاضر شود و به صورت یکنواخت غذای شما حاضر شود.
 • جنس اجاق گاز هم یکی دیگر از مواردی است که باید هنگام خرید اجاق گاز به آن دقت کنید. اجاق گازها معمولا از جنس شیشه، استیل شیشه ای و یا تمام استیل هستند. اجاق گازهای تمام استیل، همانطور که از نامش پیداست به طور کلی از استیل ضد زنگ ساخته شدند که بسیار مقاوم هستند و در برابر ضربه، حرارت و بخار آب مقاوم هستند و آسیب نمی بینند. اجاق گازهای استیل شیشه ای از ترکیب استیل ضد زنگ و شیشه های سکوریت که در برابر حرارت بسیار مقاوم هستند ساخته شدند که بسیار زیبا هستند. اجاق گازهای شیشه ای هم در طرح ها و مدل های زیبایی ساخته می شوند که مقاوم در برابر حرارت هستند اما به هر حال نگهداری و استفاده از این نوع اجاق گاز سختی های خودش را دارد و ساده نیست.
 • بهتر است هنگام انتخاب اجاق گاز، اجاق گازی را انتخاب کنید که به راحتی تمیز شود یعنی شعله هایی چدنی داشته باشند که وقتی غذا سرریز شد و روی گاز ریخت وارد محفظه شعله ها نشود و به راحتی تمیز شود.
 • اگر اندازه شعله های اجاق گاز باهم متفاوت باشد به راحتی برای هر قابلمه یا ظرفی که قرار است روی گاز قرار دهید می توانید بر اساس اندازه ظرف، بهترین شعله را انتخاب کنید.
 • هنگام خرید اجاق گاز به امنیت آن هم دقت کنید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی اجاق گازهای جدید، سیستم امنیتی ترموکوپل دارند یعنی به هر دلیلی که شعله گاز خاموش شود، برای مثال فشار گاز کم شود یا به دلیل وزیدن باد خاموش شود و یا سرریز شدن غذا و.... به صورت خودکار جریان گاز ورودی به شعله قطع می شود که از گاز گرفتگی جلوگیری کند و گاز مونوکسید کربن در فضا پخش نشود.
 • گازهایی که قفل کودک دارند خیال شما را بابت دست زدن و کنجکاوی های کودکانه راحت می کند و بدون نگرانی درباره زیاد یا کم شدن گاز توسط کودکتان و یا باز کردن شعله خاموش و پخش شدن گاز در فضا و... می توانید از گاز خود استفاده کنید.
 • هنگام خرید اجاق گاز به گارانتی آن هم دقت کنید تا در صورت خراب شدن و یا نیاز داشتن به تعمیرات بتوانید از گارانتی آن استفاده کنید.
 • یکی دیگر از نکاتی که باید توجه کنید، برند اجاق گازی است که قرار است تهیه کنید، بهتر است برندی شناخته شده بخرید که در صورت خراب شدن اجاق گاز و نیاز داشتن به تعمیرات، بتوانید به راحتی نمایندگی آن را در شهر خود پیدا کنید و قطعات آن در دسترس شما باشد.