بریم خرید مرجع معرفی و مقایسه قیمت، محصولات و فروشگاه‌ھای اینترنتی

بریم خرید
خرید و قیمت کمک فنر

No Product

محصولی وجود ندارد!

قیمت کمک فنر ماشین

با انتخاب بهترین کمک فنر برای ماشین خود، می توانید هزینه تعمیرات ماشین خود را کمتر کنید و لرزش و تکان های ماشین خود را کمتر کنید. کمک فنر ماشین در انواع مختلفی تولید می شود و برای هر ماشین، با مدل های مختلفی عرضه می شود رایج ترین انواع کمک فنر شامل موارد زیر است:

 • کمک فنر پنوماتیک برای جوانان و کسانی که به تنظیم ارتفاع ماشین خود علاقمند هستند مناسب است یعنی اگر می خواهید ماشینی اسپرت داشته باشید که کف آن روی زمین باشد کمک فنر پنوماتیک برای شما مناسب است! با کمک فنر پنوماتیک شما می توانید با یک دکمه ارتفاع جلو و عقب ماشین خود را تنظیم کنید و هر زمان خواستید آن را کف خواب و یا با ارتفاع بالاتری استفاده کنید.
 • کمک فنر روغنی یا هیدرولیکی حاوی روغن و پیستون است که جلوی نوسان و لرزش شدید ماشین را می گیرد.
 • کمک فنر گازی یا بادی حاوی گاز فشرده است
 • کمک فنر هیدرواستاتیکی با نیتروژن فشرده کار می کند
 • کمک فنر اسپرت هم مانند پنوماتیک قابلیت تنظیم ارتفاع دارد

بهترین کمک فنر ماشین کدام است؟

شما بر اساس مدل ماشینی که دارید باید کمک فنر مخصوص ماشین خود را انتخاب کنید یعنی کمک فنر پراید با کمک فنر 206 و کمک فنر پژو 405 و کمک فنر سمند باهم یکسان نیستند و باید از مدل های مخصوص ماشین خود استفاده کنید چون هر ماشین بر اساس نوع طراحی و مدل اتاقی که دارد، کمک فنر مخصوصی می خواهد.

قیمت کمک فنر ماشین

شما می توانید برای مشاهده قیمت کمک فنر پراید ، پژو 405، سمند، تیبا، 206 و... مدل موردنظرتان را در بریم خرید جستجو کنید. بریم خرید یک مرجع مقایسه قیمت است که به معرفی فروشندگان معتبر در زمینه های مختلف می پردازد یعنی شما می توانید کمک فنر دلخواهتان را در بریم خرید پیدا کنید سپس لیستی از تمام فروشندگانی که آن را ارائه می کنند مشاهده کنید و خرید خود را از ارزان ترین فروشنده معتبر انجام دهید. بریم خرید صرفا به معرفی فروشندگان می پردازد و خودش تامین کننده کالا و محصولات نیست.

کارایی کمک فنر ماشین

کمک فنر و فنر ماشین باهم می توانند ارتعاشات و لرزش ماشین را از بین ببرند. کمک فنر در نزدیکی هر چرخ نصب می شود و اگر درست نصب شده باشد می تواند رفت و آمد فنر را کنترل و ارتعاشات خودرو را متعادل تر کند و از چپ کردن و بلند شدن ماشین جلوگیری می کند. در واقع کمک فنر می تواند خطر تصادف را کاهش دهد و از استهلاک و خرابی قطعات خودرو جلوگیری کند. بنابراین می توان برای مزایای کمک فنر ماشین مواردی همچون جلوگیری از پایین آمدن عقب ماشین در زمان شتابگیری، جلوگیری از تکان های شدید خودرو و کج شدن خودرو در پیچ شدید و همچنین جلوگیری از جهش چرخ ماشین در ناهمواری را نام برد.

اجزای کمک فنر

 • ضربه گیر با خاصیت ارتجاعی که دارد مانع از انتقال ضربه به میل کمک خودرو می شود
 • میل کمک یا میل پیستون وسط محفظه سیال قرار می گیرد و از پیستون عبور می کند
 • سوپاپ همان سوراخ های کف پیستون هستند که سیال از آن عبور می کند و به بالا و پایین می رود
 • پایه کمک پایین محفظه سیال قرار گرفته و و مانع از برخورد میل کمک به کف محفظه می شود
 • پیستون بین محفظه بالایی و پایینی قرار دارد
 • توپی سر کمک حفظ ضربه گیر ماشین بالای کمک فنر و برای اتصال به شاسی ماشین است
 • محفظه سیال محفظه ای برای سیال کمک فنر است
 • ماده سیال به صورت گاز و مایع وجود دارد

میزان مقاومت کمک فنر وابسته به تعداد و سایز سوپاپ ماشین و همچنین شدت و دست اندازهای جاده هاست. کمک فنرها می توانند در جاده های پر از دست انداز مقاومت خودرو را بیشتر کنند و رانندگی را برای شما راحت تر کنند.

علائم خرابی کمک‌ فنر ماشین چیست

کمک فنر ماشین شما ضربات زیادی را تحمل می کند و استهلاک بالایی در قطعات همجوار آن قرار دارد بنابراین عمر مفید کمک فنر ماشین شما مشخص است اما خراب شدن آن می تواند به سایر اجزای کمک فنر و قطعات خودروی شما نیز آسیب بزند چون تمام قطعات در کنار یکدیگر قرار گرفتند یکی از علائم خرابی کمک فنر امشین نشت روغن و چکه کردن روغن از کمک فنر ماشین است همچنین نوسان و لرزش زیاد خودرو در جاده می تواند از دیگر علائم خرابی کمک فنر ماشین باشد، اگر کنترل ماشین شما در پیچ سخت شده یا در ترمزهای ناگهانی شما ماشینتان شیرجه می رود و یا صداهای زیاد و نامعقولی از تعلیق خودرو می شنوید و یا لاستیک خودروی شما خیلی زودتر از موعد خراب شده و چرخ روی جاده بی دلیل نوسان دارد و بالا و پایین می رود و یا خودروی شما هنگام رانندگی به صورت ناگهانی به یک سمت کشیده می شود، زمان تعویض کمک فنر ماشین شما فرا رسیده و قبل از اینکه آسیب جدی تری ببینید بهتر است آن را تعویض کنید. 

نکات افزایش‌ طول عمر کمک فنر ماشین

برای افزایش عمر کمک فنر ماشین بهتر است از ترمز شدید خودداری کنید، چرخ ها و باد آن ها را تنظیم کنید، گریس کاری و روغن کاری ماشین خود را به موقع انجام دهید، لاستیک را به موقع تعویض کنید، وزن زیادی روی ماشین خود نیاندازید و بار سنگین جابجا نکنید تا کمک فنر شما آسیب نبیند و همچنین از رانندگی مکرر در جاده های ناهموار جلوگیری کنید تا کمک فنر شما ضربات کمتری ببیند و طول عمر آن بیشتر شود.