محصولی وجود ندارد!

ایده ساخت بخارشوی حدود ۱۵ تا بیست سال پیش و در ایتالیا شکل گرفت. جالب است بدانید که طراحی سیستم بخارشوی، بر اساس مکانیزم دستگاه اسپرسوسازی که در همه کافه‌ها وجود دارد، انجام گرفته‌است. محصول این ایده در حال حاضر به یکی از پرطرفدارترین لوازم خانگی در میان کسانی که به پاکیزگی محیط اطراف و سلامت خود و خانواده‌شان اهمیت می‌دهند، تبدیل شده‌است.

این دستگاه آب را به بخار تبدیل کرده و با بیرون دادن بخار داغ، انواع باکتری و ویروس را از بین می‌برد. در واقع ضدعفونی کردن انواع سطوح بوسیله بخارشوی، به یک فرآیند راحت و بی‌دردسر تبدیل شده‌است. از طرفی بخارشوی همه این امور را بدون اینکه کوچکترین آسیبی به محیط زیست بزند، انجام می‌دهد. چرا که هیچ ماده شیمیایی بوسیله بخارشوی وارد فضا نمی‌شود. بنابراین می‌توان از بخارشوی با عنوان دوستدار محیط زیست نام برد.

بخارشوی بهترین وسیله برای تمیز کردن محیط زندگی کسانی است که خود یا فرزندانشان به حساسیت دچار هستند. به این ترتیب امکان شست‌وشوی عمقی بدون اینکه آلرژی این اشخاص حادتر شود بوسیله بخارشوی ممکن است.

شما و خانواده‌اتان با استفاده از بخارشوی می‌توانید هوای سالم‌تر و پاکیزه‌تری را تنفس کنید. چرا که با وجود این وسیله پرکاربرد هیچ ذره‌‌ ناخوشایندی در محیط زندگی‌تان باقی نمی‌ماند.

 

بخارشوی چگونه کار می‌کند؟

همه انواع بخارشوی‌ها دارای یک مخزن آب هستند. پس از اینکه این مخزن از آب پر شد، کلید شروع به کار آن روشن می‌شود. در این مرحله دمای آب موجود در مخزن تا ۱۵۰ درجه سلسیوس بالا می‌رود. این فرآیند پنج تا ده دقیقه به طول می‌انجامد.

وقتی که آب به مرحله تولید بخار داغ رسید، دستگاه آماده به کار می‌شود. در این مرحله بخار آب داغ از نازلی که بر سر لوله متصل به مخزن تعبیه شده‌است، به بیرون پرتاب می‌شود.

نحوه پرتاب و تعداد دفعات آن در هر دقیقه، در بیشتر مدل‌های بخارشوی قابل تنظیم است. در اکثر بخارشوی‌ها دو تا سه برنامه مختلف برای تنظیم پرتاب بخار از دریچه خروجی نازل وجود دارد. ‌

در این مرحله نوبت شماست که نازل بخارشوی را نزدیک به سطح مورد نظر بگیرید. به این ترتیب میزان مشخصی بخار داغ، از نازل بر روی سطح پرتاب می‌شود. بخار خروجی از دستگاه انواع لکه‌ها و ذرات میکروسکوپی موجود بر سطح مورد نظر را در خود حل می‌کند.

سپس نوبت به عملکرد پد حوله‌ای که بر روی نازل قرار دارد، می‌رسد. این پد که از پارچه میکروفایبر درست شده، قابلیت جذب انواع مواد را دارد. به این ترتیب ذرات تجزیه شده توسط بخار آب داغ، توسط این پد جذب و از محیط زدوده می‌شوند.

 

انواع بخارشوی

حالا که قصدتان برای خرید بخارشوی جدی است، فقط باید در مورد مدل آن تصمیم بگیرید. برندهای مختلفی در زمینه طراحی و عرضه بخارشوی فعالیت می‌کنند. هر کدام از این کمپانی‌ها انواع متفاوتی از بخارشوی را تولید کرده و در هر کدام قابلیت‌های خاصی را تعبیه کرده‌اند. طبیعی است که قیمت بخارشوی‌ها با برند و مدل مختلف، بسیار متفاوت است.

اما جدای از برند و مدل، بخارشوی‌ها بر اساس استایل و کارایی در دو دسته طبقه‌بندی می‌شوند:

  •        بخارشوی دستی؛ بخارشوی دستی یک ابزار کاربردی است که کار نظافت و ضدعفونی کردن خانه شما را، بدون نیاز به ابزار سنگین یا زمان شروع به کار طولانی، انجام می‌دهد. این بخارشوی بهترین وسیله برای نظافت سرویس بهداشتی، آشپزخانه و دیگر محیط‌هایی است، که باید در مدت زمان کوتاهی تمیز شوند. بخارشوی دستی می‌تواند انواع جرم و لکه و اثراتی که سختی آب بر روی سطوح باقی گذاشته را، پاک کند. تنها تفاوت آن، ابعاد کوچک و وزن سبکش است.  

کاربرد دیگر بخارشوی دستی , از بین بردن چروک‌های لباس و پرده است. همچنین بخش‌هایی از خانه مثل دستگیره‌های درب و پنجره که امکان آلوده شدن بالایی داشته و زیاد به چشم نمی‌آیند، بوسیله بخارشوی دستی تمیز و ضدعفونی می‌شوند.

این نوع بخارشوی هر بار پنج تا ده درصد از آب درون محفظه را به بخار تبدیل می‌کند. بنابراین سطوحی که بوسیله آن تمیز شده‌اند، خیلی سریع خشک می‌شوند.

اگر شما دارای فرزند کم سن وسال هستید، با استفاده از بخارشوی دستی می‌توانید کف زمین و روی فرش را مدام تمیز کنید. به این ترتیب خیالتان راحت است که هیچ ماده آلوده‌ای از سطح زمین وارد دهان و چشم کودکتان نمی‌شود. از طرفی این مدل بخارشوی، بسیار مقرون به صرفه است.

 

  •        بخارشوی ایستاده؛ بخارشوی ایستاده بر اساس استایل و کارایی که دارد، در تمیز و ضدعفونی کردن پارکت چوبی، کانتر آشپزخانه، حمام، پنجره، کاشی، سرامیک، آجر، گچ‌بری سقف، اسباب و لوازم خانگی، فرش، پرده، روتختی و حتی لوازم حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نوع بخارشوی اگرچه قیمت بالاتری نسبت به بخارشوی دستی دارد، اما به همان میزان نیز، در انجام امور نظافتی منزل شما قدرتمند عمل می‌کند. ابعاد بخارشوی ایستاده بزرگتر از بخارشوی دستی است، و وزن‌ سنگین‌تری نسبت به آن دارد. اما لوله‌های تلسکوپی بلندی که در این وسیله به کار رفته‌، شما را از بلند کردن و در دست گرفتن آن به منظور دسترسی به مکان‌های مرتفع بی‌نیاز کرده‌است.

 

قیمت بخارشوی

بسته به اینکه بخارشوی مورد نظر شما توسط کدام کمپانی طراحی و ساخته شده‌، و دارای چه تجهیزات و قابلیت‌هایی باشد، قیمت‌های مختلفی برای آن عنوان شده‌است. اما برای اینکه بتوانید ارزیابی دقیقی از قیمت بخارشوی‌ برندهای مختلف داشته‌باشید و بهترین تصمیم را مطابق با بودجه خود بگیرید، می‌توانید به وبسایت ‌بریم‌خرید مراجعه کنید.

مقایسه قیمت انواع بخارشوی، تنها بخشی از رویکرد وبسایت بریم‌خرید است. شناخت و بررسی ویژگی‌های فنی و کارایی انواع بخارشوی، اطلاعاتی است که توسط بریم‌خرید در اختیار شما قرار گرفته می‌شود. بنابراین می‌توانید بخارشوی مطابق با خواسته و نیاز خود خریداری کنید.

 

خرید بخارشوی

بخارشوی چند سالی است که بر روی صحنه آمده و به جانشین بی‌خطری برای شست‌وشو با مواد شیمیایی و دیگر روش‌هایی که به سلامت ما آسیب می‌زنند، تبدیل شده‌است.

خرید این وسیله یک اقدام عاقلانه در جهت حفظ پاکیزگی صد درصدی محیط زندگی و کار، جلوگیری از اتلاف وقت در امور پردردسر خانه‌داری و برخورداری از هوای سالم برای تنفس است.